Zarząd PWPW | |
Organem wykonawczym odpowiedzialnym za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentację jest zarząd.
Prezesi i wiceprezesi PWPW w latach 2008-2024
Obecny skład Zarządu:
Zarząd PWPW | |
Organem wykonawczym odpowiedzialnym za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentację jest zarząd.
Prezesi i wiceprezesi PWPW w latach 2008-2024
Obecny skład Zarządu:
Marcin Wojdat ma doświadczenie w biznesie oraz administracji. Z wykształcenia jest socjologiem, ukończył Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, posiada certyfikat z zakresu przywództwa Harvard Kennedy School.
Od 2021 r. związany był z firmą badawczą, gdzie pełnił funkcję członka zarządu nadzorującego obszar zarządzania zgodnością oraz kwestie pracownicze.
W latach 2006-2021 związany z warszawskim samorządem. Był Sekretarzem Miasta oraz twórcą i dyrektorem Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, a także koordynatorem projektu „Warszawa 19115”. Jako Sekretarz Miasta pełnił nadzór nad sprawami obywatelskimi (dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne i in.), organizacją pracy urzędu, bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym, HR, IT, rozwojem procesów biznesowych, nowych technologii i smart city, współpracą ze związkami zawodowymi, a także koordynował systemową współpracę Miasta z uczelniami wyższymi.
Piotr Michalski to menadżer z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w zarządzeniu finansami i ocenie ryzyka.
Zasiadał w zarządach dużych spółek – Poczty Polskiej i Metra Warszawskiego –gdzie odpowiadał za obszar finansów oraz realizował projekty m.in. z zakresu restrukturyzacji i przygotowania strategii. Wcześniej pracował w firmach leasingowych i polskich bankach (Kredyt Lease, BFL, Bank Pocztowy, BRE Bank), nadzorując kwestie związane z zarządzaniem ryzykiem kredytowym oraz finansami. Przez kilka lat pracował także w charakterze konsultanta dla polskich i zagranicznych firm, realizując m.in. procesy restrukturyzacji i prywatyzacji polskich przedsiębiorstw.
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek finanse i bankowość) oraz programu AMP na IESE Business School.
Remigiusz Lewandowski – doktor nauk ekonomicznych (UMK w Toruniu), absolwent Executive MBA (UW) i Aarhus University (MSc in Finance & International Business). Od 2004 r. związany z PWPW S.A., gdzie zajmował się zarządzaniem finansami oraz strategią Spółki. Był jednym z inicjatorów i twórców Polskich ePłatności S.A., pełniąc w latach 2010 – 2016 funkcję członka Rady Nadzorczej. W latach 2016 – 2024 pracował w sektorach finansowym, IT i cyberbezpieczeństwa, zajmując stanowiska menedżerskie oraz zasiadając w organach spółek.
Jest autorem wielu publikacji naukowych dotyczących identyfikacji elektronicznej, bezpieczeństwa tożsamości oraz działalności sektora security printing, w tym monografii pt. „Bezpieczeństwo banknotów”, nagrodzonej przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne.
Ukończył Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania na kierunkach analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa oraz rachunkowość zarządcza, a także studia podyplomowe z bezpieczeństwa i higieny oraz ergonomii pracy. W 2003 r. zdając egzamin państwowy przed Ministrem Skarbu Państwa, uzyskał uprawnienia do bycia członkiem rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. W latach 2003-2004 członek Rady Nadzorczej Drukarni Skarbowej S.A.
Z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych związany od 1994 r. (początkowo zatrudniony w Drukarni Skarbowej, połączonej w 2004 r. z PWPW). Od 2006 do 2022 roku czterokrotnie wybierany na przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PWPW, a w latach 2006 – 2010 członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Absolwent kursu szkoleniowego na mediatorów, organizowanego przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”. Od lat zaangażowany w sprawy społeczne pracowników Wytwórni, m.in. jako przewodniczący Komisji BHP, Komisji Socjalnej oraz Kapituły Odznaki „Za Zasługi dla PWPW S.A.” W latach 2006 – 2022 członek Rady Pracowników.
|