RSS| BIP| PL| EN| RU|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Legitymacje służbowe

Ze względu na bezpieczeństwo coraz więcej firm, instytucji rządowych i samorządowych oraz organizacji wydaje swoim pracownikom legitymacje służbowe, które w dzisiejszych czasach pełnią nie tylko funkcję identyfikacyjną, ale również dostępową – zarówno do pomieszczeń jak i obsługiwanych urządzeń, ewidencyjną związaną z ewidencją czasu pracy jak i z rozliczeniem pobranych materiałów oraz autoryzacją i bezpiecznym przesyłaniem danych.

W zależności od potrzeb klienta, PWPW S.A. przygotowuje projekty graficzne, specyfikacje techniczne oraz model funkcjonowania legitymacji. Dobieramy odpowiedni zakres zabezpieczeń w karcie, materiał z którego wykonana jest karta (PVC lub poliwęglan) oraz odpowiedni mikroprocesor. Przygotowujemy system informatyczny, który jest integralny zarówno z urządzeniami jak i mikroprocesorem umieszczonym w karcie. Oferujemy zarówno kompleksowe rozwiązania, jak i częściowe – w zależności od potrzeb klientów.

Bogate doświadczenie PWPW S.A. w realizacji zamówień rządowych oraz posiadany park maszynowy pozwala nam na przygotowanie pełnego produktu począwszy od wykonania projektu legitymacji przez wykonanie i personalizację karty, stworzenie aplikacji do zbierania danych, stworzenie systemu do obsługi karty oraz dostawę urządzeń niezbędnych do funkcjonowania karty.

Dokument może mieć formę karty PVC lub poliwęglanowej przeznaczonej do grawerowania laserowego i personalizacji w technologii PCP (Polycarbonate Colour Personalisation). Proponowane zabezpieczenia w druku, to m.in. tło giloszowe, mikrodruk, druk irysowy, farba optycznie zmienna OVI, element graficzny widzialny w świetle UV, hologram. Dodatkowo w celu potwierdzenia ważności legitymacji można wykorzystać hologram samoprzylepny, który może być aplikowany samodzielnie przez Klienta w specjalnie zaprojektowanym miejscu. Karta może być wyposażona w mikroprocesor stykowy, bezstykowy lub dualny.

Na mikroprocesorze stykowym może być umieszczony certyfikat komercyjny i kwalifikowany podpisu elektronicznego. Interfejs stykowy wraz z podpisem elektronicznym może być wykorzystany przez klienta jako dodatkowe zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem do systemu informatycznego firmy lub instytucji. Każde stanowisko komputerowe w firmie może zostać wyposażone w czytniki kart stykowych dostarczane przez PWPW S.A. Logowanie do systemu klienta wymaga podania nazwy użytkownika, hasła i potwierdzenia uprawnień poprzez umieszczenie karty w czytniku. Usunięcie karty z czytnika powoduje natychmiastową blokadę stanowiska komputerowego.

Legitymacja może zawierać również mikroprocesor z interfejsem bezstykowym. Ten rodzaj mikroprocesora może być wykorzystany między innymi jako karta dostępowa do budynku, do prowadzenia Ewidencji Czasu Pracy, jak również wykorzystywana w Systemie Centralnego Wydruku. Urządzenia biurowe mogą być zaopatrzone w czytniki bezstykowe dzięki temu z urządzeń mogą korzystać wyłącznie osoby uprawnione posiadające legitymację z chipem, a więc tylko pracownicy danej firmy lub instytucji. Aktywacja urządzenia następuje po zbliżeniu karty do czytnika. Zastosowanie takiego rozwiązania zapewni pełną kontrolę nad wydrukiem i kopiowaniem dokumentów w siedzibie klienta, każdy wydrukowany dokument jest odpowiednio oznakowany, a informacje o drukowaniu i kopiowaniu umieszczane są w systemie. Relatywnie takie zastosowanie wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji, jak również podniesienia bezpieczeństwa przepływu dokumentów w instytucji.

Legitymacje możemy wykonać według projektu Klienta lub projektu przygotowanego przez Pracownię Projektów Graficznych PWPW S.A. Nasi projektanci posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu projektów różnego typu dokumentów i są w stanie sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom naszych Klientów.

Zdjęcia

Joanna Strzyga
Kierownik Wydziału Sprzedaży Komercyjnej
Tel.: (+48 22) 235 20 93
E-mail: j.strzyga@pwpw.pl

Wydrukuj stronę Wersja do druku